En

معرفی شرکت

شرکت تراکتورسازی ایران در سال 1347 به صورت شرکت سهام خاص با مشارکت کشور رومانی، به منظور تولید انواع تراکتور و ماشین آلات صنعتی در شهرستان تبریز در زمینی به مساحت 400 هکتار تاسیس و از سال 1348 تولید تراکتورهای رومانی با برند UTB شروع گردید. از سال 1354 تولید تراکتورهای مذکور بتدریج از رده تولید خارج و تولید تراکتورهای MF با مشارکت شرکت مسی فرگوسن انگلستان آغاز گردید و به مرور زمان با بومی سازی تکنولوژی تولید تراکتور، محصولات شرکت با برند داخلی ITM تولید و روانه بازار گردید.

در سال 1375 شرکت تراکتورسازی ایران به سهامی عام تبدیل و در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد و در سال 1387 در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار گردید و در حال حاضر این شرکت با ظرفیت اسمی 30،000 دستگاه در سال با تولید انواع تراکتور در محدوده 38 تا 150 اسب بخار، که شامل تراکتورهای سبک، متوسط، نیمه سنگین و سنگین می گردد، توانسته بیش از 95 درصد سهم بازار داخلی را به خود اختصاص داده و به عنوان بزرگترین تولید کننده تراکتور در سطح خاورمیانه محسوب گردد.

شرکت تراکتورسازی ایران در سالهای اخیر با تمرکزی بیشتر بر انجام اقداماتی در زمینه خودکفایی در تولید قطعات و مجموعه های استراتژیک تراکتور مانند محور جلو، گیربکس میانی، مجموعه های هیدرولیک و ... ، توسعه محصولات مانند طراحی و تولید تراکتورهای 475، 485، 800، 470 و محصول استراتژیک تراکتور سنگین، توسعه زیرساختها و همچنین با افزایش بهره وری عوامل تولید توانسته مسیر تعالی را حتی در سالهای سخت اقتصادی اخیر طی نماید.

هم اکنون گروه صنعتی تراکتورسازی ایران شامل شرکتهای اصلی به شرح جدول زیر می باشدکه زمینه فعالیت هر کدام در این جدول مورد اشاره قرار گرفته است.

 
نام شرکت
شرح فعالیت
پیوند
   تراکتورسازی ایران    طراحی و تولید انواع تراکتور متوسط، نمیه سنگین و سنگین    www.itmco.ir
   موتوسازان تراکتورسازی ایران    طراحی و تولید انواع موتور  www.motorsazan.ir