En
آخرین اخبار
کد خبر : 294
تاریخ انتشار : 26 تیر 1401 - 15:44
سبد محصولات تراکتورسازي کامل تر شد
تولید 22 تیپ تراکتور در گروه تراکتورسازان
رونماي از 2 محصول جديد منطبق بر استاندارهاي زيست محيطي و دستگاه منحصربفرد وینچ تراکتوری در تراکتورسازي همزمان با عید غدیر

همزمان با عید غدیر و با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از 2 محصول جديد و دستگاه منحصربفرد وینچ تراکتوری در گروه صنعتي تراکتورسازي ايران رونمايي شد.

براساس اين گزارش صفر تا صد اين دو محصول به همت متخصصان واحد تحقيق و توسعه اين گروه صنعتي طراحي و توليد شده و عنوان محصول بومی را دارا می باشند.

از دارا بودن استاندارد آلايندگي زيست محيطي اين دو نوع تراکتور به عنوان ويژگي مهم مي شود ياد کرد بطوري که تراکتورهاي طراحي شده داراي استاندارد آلايندگي زيست محيطي Stage 3A بوده و زمينه را براي حضور در عرصه هاي جهاني و رونق گرفتن بازارهاي صادارتي فراهم مي آورند.

این محصولات با توان ۸۵ و ۹۵ اسب‌بخار جزو محصولات یونیورسال محسوب می‌گردند موتورهای با استاندارد آلایندگی Stage 3A ، توربوشارژر و اینترکولر از نوآوری های مورد استفاده در این محصولات است همچنین سعی شده از سیستم هیدرولیک پیشرفته تراکتور ۳۹۹ در این محصولات استفاده شود

این محصولات با وزن و فاصله ای که بین دو محور برای آنها در نظر گرفته شده از کشش مناسبی برخوردار هستند و کارایی آنها در مقایسه با محصولات مشابه در مزرعه بهبود یافته است.

دارا بودن وزن و توان کششي بيشتر، مجهز به سیستم هیدرولیک ارتقا یافته در دو تیپ تک و جفت دیفرانسیل از ديگر محاسن اين محصولات جديد سبد توليدي گروه صنعتي تراکتورسازي ايران مي باشد.

تراکتور ITM1085 با توان 85 اسب بخار و تراکتور ITM1095 با توان 95 اسب بخار، با موتورهايي از سري يک هزار مي باشند و به تدريج شاهد توليد انبوه آن در خطوط توليد گروه تراکتورسازان خواهيم بود.

در حال حاضر  ۱۸ تیپ تراکتور از ۳۸ تا ۱۵۰ اسب بخار توان در تراکتورسازی تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود که با رونمایی از این دو محصول جدید و با توجه به اینکه در دو تیپ تک و جفت دیفرانسیل طراحی شده اند تنوع محصولی تراکتورسازی به 22 تیپ رسید.

لازم به ذکر است پنج محصول دیگر با استاندارد آلایندگی Stage 3A در تراکتورسازی در حال طراحی و توسعه می‌باشد که در آینده نزدیک به تولید خواهد رسید.

همزمان با این دو نوع تراکتور از یک نوع ادوات کشاورزی منحصر بفرد که نمونه و مشابهی ندارد نیز رونمای شد.

از این محصول به عنوان یک  طرح کاملا ابتکاری که  نمونه خارجی یا داخلی نداشته  و برای آن ثبت اختراع صورت گرفته یاد می شود.

این وسیله بسیار کارآمد در جلوی تراکتور نصب‌ شده و برای کشش هر وسیله یا جسمی از الوار و سنگ و وسایل دیگر گرفته تا خود تراکتور مورد استفاده قرار می‌گیرد بشکلی که در مکانهای صعب العبور که توانایی حرکت برای تراکتور وجود نداشته باشد با اتصال کابل به جای ثابتی قادر به آزاد نمودن آن خواهد شد.

این وسیله بسیار کاربردی است و پیش بینی می‌گردد به عنوان یک آپشن مورد استقبال کشاورزان واقع گردد.

لازم به ذکر است مدلهای موجود از این وسیله اغلب از نوع برقی یا هیدرولیکی بوده ولی این اختراع مبتکران ایرانی برای اولین بار بصورت مکانیکی طراحی و تولید شده است.

انتهاي پيام