En
آخرین اخبار
کد خبر : 279
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1401 - 07:17
خودنمايي مدال برنز مسابقات المپياد رياضي آسيا بر گردن دانش آموزي از خانواده بزرگ تراکتورسازي
تلما ايلخاني دانش آموز پايه چهارم ابتدايي موفق شد در مسابقات المپياد رياضي آسيا مدال برنز را بر گردن آويزد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل گروه صنعتي تراکتورسازي ايران، اين مسابقات با حضور نزديک به 3 هزار نفر در پايه چهارم ابتدايي و از 35 کشور آسيايي از جمله چین، مالزی، سنگاپور، هند، تایلند، ویتنام و ... برگزار شد.

 

المپیاد ریاضی آسيا يا همان ساسمو، یکی از آزمون‌های علمی جوان و تازه‌نفس است. سروکله‌ی این آزمون، سال ۲۰۰۶ در سنگاپور پیدا شد. پروفسور (Yeo Boon Wooi) یکی از اساتید ریاضی و اعضای کمیته المپیاد ریاضی سنگاپور تصمیم گرفت یک آزمون مهم و جامع برای ریاضی برگزار کنند؛ آن‌ها کشورهای هم‌قاره‌ای را به مسابقه فرا خواندند و المپیاد ریاضی ساسمو متولد شد. سنگاپور، در زمینه‌ی ریاضی در جهان مشهور است و سطح ریاضی بسیار خوبی دارد.

 

کشور ما هم سال ۲۰۱۹، به عنوان بیست‌ویکمین کشور آسیایی، داوطلب شرکت در این آزمون بزرگ شد. حالا دانش‌آموزان شیفته‌ی درس اعداد و معادلات، می‌توانند خودشان را در یک آزمون مهم آسیایی محک بزنند. آزمونی هیجان‌انگیز که می‌تواند ضمن ارتقای سطح علمی، فرصتی برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی باشد.

 

هدف از برگزاری آزمون ریاضی ساسمو چیست؟

 

سنگاپور، در دنیا در زمینه‌های ریاضی حرف‌هایی برای گفتن دارد. ساسمو هم از دل این کشور بیرون آمده در واقع آزمون ساسمو می‌خواهد استعدادهای ریاضی آسیا را شناسایی، دانش‌آموزان را به تفکر تشویق، علم ریاضی را در آسیا قوی‌تر کند و به‌طور کلی سطح علمی قاره را بالاتر ببرد.

 

همچنین شرکت در یک آزمون معتبر، می‌تواند برای دانش‌آموزان به‌خصوص دانش‌آموزان دبستانی، باعث رشد خلاقیت و اعتمادبه‌نفس شود.

 

به‌هرحال یکی از قسمت‌های شیرین و جذاب هر مسابقه‌ای، جوایز آن است شرکت در مسابقه ساسمو و موفقیت در آن، براي شرکت کنندگان جایزه‌های خوبی به ارمغان می‌آورد ضمناً با قبولي در مرحله‌ی اول لوح نقره و طلا دریافت می‌کنند و بعد کلید شرکت در مرحله‌ی دوممرحله‌ی دوم در کشور میزبان برگزار می‌شود که یک کشور آسیایی است. هر کدام از دانش‌آموزان غول مرحله دوم را هم شکست دهد، به جایزه‌ی اصلی می‌رسد. جایزه‌ی اصلی عضویت در آکادمی دانش‌آموزان برتر است. این آکادمی به اعضای خودش مزایایی مثل بورس‌های تحصیلی و جایزه‌های نقدی نيز هدیه می‌دهد.